ФК "Мохамедан" (Калкута, Индия)

Спорт и фитнес

Футболът е един от най-известните иобщите спортове днес. Малцина футболни фенове обаче се интересуват например от индийското първенство. Всички те следват водещите първенства на страни като Испания, Германия, Англия и Италия - и, разбира се, за големи турнири като Шампионската лига и Лига Европа.

Все пак, ако погледнете систематашампионатите на Индия, можете да видите много невероятни и запомнящи се неща. Един от тях е шампионата на такъв град като Калкута. Индия има стандартна шампионска система, но отделно от нея в този град има свой собствен турнир. И той е един от най-старите в света. Така че определено трябва да разберете какво се случва във футболния свят на един град като Калкута.

Индия даде на света клуб "Мохамедан" -съвременните футболни фенове едва ли са чували за него, но това е и един от най-старите клубове, който в един момент е един от най-силните в Индия и все още е един от най-уважаваните.

Известен клуб

Калкута Индия

Футболен клуб "Мохамедан" (Калкута, Индия)е един от най-известните и популярни в цялата страна, познат е и на много любители на футбола в света. Историята на този клуб започва през 1891 г., е най-старият в страната и това е отборът, спечелил за пръв път в историята легендарния шампионат на Калкута, който ще бъде разгледан по-подробно по-късно. Що се отнася до самия клуб, той стана тенденционер във футбола в страната и имаше сериозно въздействие върху по-нататъшното му развитие в Индия. За съжаление обаче днес бившата слава остана, а по футбол ФК Мохамедан (Калкута, Индия) далеч не е в най-добро състояние.

прогрес

първенство на Индия Калкута

Какъв успех за невероятно дългите му годиниИсторията направи този клуб? Предвид факта, че през цялата история на този спорт в страната имаше разнообразни регионални и национални купи, почти всеки от тях "Мохамедан" спечели поне веднъж. Все пак, ако говорим за най-престижния трофей на страната, който победителят на индийския футболен шампионат получи, той не се поддаде на отбора. Освен това "Мохамедан" дори не можеше да спечели във Втората лига - най-голямото постижение бе изходът от Първа лига от второ място.

Но ако обърнете внимание на горнотоШампионат Калкута, тук този отбор имаше сериозен успех. За съжаление, "Мохамедан" не може да стане шампион в броя на спечелените трофеи, но този клуб спечели този турнир за първи път в историята през 1934 г. Оттогава той е вкарал единадесет победи, последният от които е от 1981 г.

Девет пъти екипът спря от стъпкапобеди, а последният път беше през 2016 г., т.е. в последния мач на този турнир - тогава най-лошият противник на "Мохамедан", "Източен Бенгал" спечели. Просто "Източен Бенгал" е рекордьор за победи в шампионата на Калкута - той получи трофея 38 пъти. В същото време клубът изпълнява във Висшата лига на Индия, където миналата година заема трето място. Естествено, най-престижният турнир е шампионската титла на Индия - Калкута лига, по-скоро е исторически приятелски турнир.

Последните резултати от "Мохамедан"

Индия Калкута Лига

Ако говорим за това как да говорим през последнотодесетилетие този клуб, можем спокойно да кажем, че не се страхува от цялата Индия. Калкута лига дори подаде на играчите за последен път много дълго време. През 2009 г. клубът излетя от най-горната дивизия, играе четири години във втората дивизия. В същото време, през 2013 г. "Мохамедан" заема трето място, спирайки на крачка от влизането си в Първата лига, а през 2014 г. заема второ място и се преплита в най-престижното национално първенство.

Въпреки това, той не издържа дълго - в първиясезон, отборът се класира на 13-то място и се връща във втората лига. Оставащите две години там клубът прекарва, но все още няма възможност да се върне на най-високо ниво. Както вече разбрахте, най-важният турнир за такъв спорт като футбол, шампионата на Индия. Калкута лигата не е толкова важна в спортния турнир, но все пак си струва да разказваме за него отделно. По принцип си струва да разказваме по-подробно за самата индийска футболна система.

Индийска Суперлига

футболен шампионат Индия Калкута

Този турнир е най-младият и най-младиятсамо в съответствие с духа на модерния футбол, като напълно търговски. Създаден през 2013 г., когато правата за осем отбора, които трябваше да участват в този турнир, американски и други бизнесмени да бъдат продадени на търг. Веднага след закупуването на отборите силни играчи започнаха да идват при тях, които преди това са били значителни фигури в европейския футбол. Като се има предвид такъв малък размер на турнира, в стандартния шампионат се играят само 14 кръга. След това се играе сцена, в която се определя победителят. Досега са се играли само две шампионати - през 2014 г. спечели Атлетико клуб от Калкута, а през 2015 г. Ченапин спечели.

Национална футболна лига

Класиране в класирането на Калкута

Индийската Суперлига обаче не водитурнирът на страната - той се критикува, защото сезонът му е твърде кратък и не е насочен към развитието на индийския футбол, а към привличането на финансиране. Основният турнир е I-лига, т.е. шампионата на Индия. Този турнир стана лидер в страна, където преди това футболът бе разработен изключително на аматьорско ниво. Този турнир се провежда от 1996 г. насам, но след това се нарича Национална футболна лига и въпреки че е основана от местната футболна федерация, тя остава полупрофесионална.

Още през 1997 г. е добавено второто подразделение, а вВ този формат турнирът съществува почти десет години. През 2006 г. беше добавено третото дивизия, но още тогава се появиха мисли за глобална реформа и през 2007 г. Националната футболна лига престана да съществува, за да отстъпи мястото си на първия професионален футболен турнир.

Индия шампионат

футбол Индия шампионат покер класиране

Първият победител бе клубът "Демпо", който вВ резултат на това той вече е спечелил три трофеи и е шампион, тъй като клубовете Чърчил Брадърс, Бенгалуру и Могун Баган са спечелили само два пъти. Форматът на турнира не остава стабилен за една година - всеки елемент постоянно се променя, от най-малките детайли до броя на отборите в шампионата. В момента 11 отбора играят помежду си без фаза на плейофите. Най-добрите отбори отиват в Азиатската купа, както и някои имат шанс да се класират за Азиатската Шампионска Лига, но досега има няколко клуба, които съответстват на формата на турнира.

Втора лига

Що се отнася до втората лига, това е турнирът, къдетонай-слабите отбори от шампионата на Индия са елиминирани - откъдето най-силните клубове от втората лига идват на шампионата на Индия. Точно там се изпълнява горепосоченият "Мохамедан".

Шампионат Калкута

Въпреки това, най-забележителния турнир, който можеда се похвали с индийски шампионати calcutta. Таблицата с резултатите изглежда не само интересно, тъй като повече от сто клуба от такъв индийски град като Калкута участват в него. Това е един от най-древните футболни турнири, тъй като се провежда от 1989 г. насам.

Как Индия играе футбол? Калкута първенство, което е разделено в доста сложно класиране, е чудесен пример. В настоящия шампионат има шест дивизии, като първото и последното от тях се разделят на още две подразделения. Всеки от тях играе 10 или повече отбора, които за първи път прекарват първата половина на сезона в общата маса, която в крайна сметка се счупи на две половини. Първата половина прекарва втората част на сезона в битката за шампионата, а вторият - опитвайки се да не летят до по-ниска дивизия. Интересен факт е, че в топ дивизията от 1982 г. насам са спечелили само два клуба - Източен Бенгал и Могун Баган.